СЛЕД БИТКА НА "ТИЧА": Черно море застигна ЦСКА 1948 в Топ 6 (СНИМКИ+ВИДЕО)

СЛЕД БИТКА НА

15-03-2021, 19:20

Черно море победи Царско село с минималното 1:0 в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на стадион „Тича“ беше много ужесточен, но "моряците" показаха по-добрата игра и заслужено се поздравиха с успеха.

Единственото попадение отбеляза Стефан Велев след половин час игра.

Още във 2-та минута Родриго от Черно море получи жълт картон. Той се опита да хитрува като потърси дузпа, но реферът Георги Давидов го предупреди официално. Файсел Касми получи страхотен пас по десния фланг на атаката на "моряците" в 9-ата минута. Опита пас към Зе Гомеш, но топката не стигна до него и бе избита в ъглов удар.

Черно море можеше да вкара в 12-ата минута, когато Илиан Илиев получи чудесен пас по левия фланг. Той центрира полувисока топка защитникът на "царете" Иван Бандаловски опита да избие топката, тя излъга вратаря Джони Пласид и се удари в напречната греда.

В 27-ата минута Черно море извърши принудителна смяна. Файсел Касми получи травма и без заменен от Леандро Андраде. В 29-ата минута Димитър Костадинов от Царско село се озова срещу вратаря на домакините Георги Георгиев, но не успя да го преодолее.

В 30-ата минута натискът на "моряците" даде резултат. След атака по десния фланг се стигна до удар на Родриго от леглано положение, топката обаче бе избита от Джони Хласид. Стефан Велев обаче стигна до нея и вкара почти на празна врата за 1:0.

В 45-ата минута Черно море можеше да вкара втори гол. След прекрасно центриране За Гомес стреля с глава, но Джони Пласид скочи като котка и изби удара му. А Реян Даскалов изби топката.

След последния съдийски сигнал се получи сериозно напрежение между капитанът на Царско село Реян Даскалов и треньорът на "моряците" Илиан Илиев. Двамата започнаха да си разменят реплики на прибиране към тунела. Двамата дори доближи застрашително главите си. Наложи играчи и хора от двата щаба да ги разтърват преди да се стигне до по-грозни сцени. Преди старта на второто полувреме двамата все пак се поздравиха и заровиха томахавките.

Двата отбора намалиха темпото в първите минути на втората част. Логично и до чисти голови ситуации не се стигна преди двете врати.

Домакините от Черно море имаха претенции за дузпа срещу Илиан Илиев в 70-ата минута. Съдията Георги Давидов обаче прецени, че Иван Бандаловски е действал чисто и не посочи бялата точка.

Така Черно море събра 28 точки на седмото място в таблицата, докато Царско село остана зад моряците с 24 пункта.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦАРСКО СЕЛО 1:0

1:0 С.Велев 30

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕРНО МОРЕ:  22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 29. Файсел Касми, 77. Стефан Велев, 10. Илиан Илиев, 71. Васил  Панайотов, 72. Родриго Енрике, 20. Жозе Гомеш

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 6. Антонио Георгиев, 9. Стефан Христов, 10. Лъчезар Балтанов, 11. Андерсон Кордейро, 17. Реян Даскалов, 20. Димитър Костадинов, 22. Луис Педро, 44. Карим Роси, 89. Луи Нганиони, 93. Иван Бандаловски